fbpx

Facebook

© 2014

9:00 - 18:00

Мы работаем Пн. - Пт.

Facebook

Поиск
Меню
 
Ante > Новости  > За несвоєчасну сплату податку на нерухомість – штраф

За несвоєчасну сплату податку на нерухомість – штраф

Головне управління Міндоходів у м. Києві нагадує, що податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (повідомлення-рішення надсилаються контролюючим органом до 1 липня року, що настає за звітним);
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації (пп. 265.10.1 п. 265.10 ст. 265 Податкового кодексу України).
Якщо платник податку на нерухоме майно не сплачує вчасно податок, то він притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Порядок нарахування штрафних санкцій та пені визначений статтями 126 і 129 ПКУ.
Джерело: “Дебет-Кредит”

})(jQuery)