fbpx

Facebook

© 2014

9:00 - 18:00

Мы работаем Пн. - Пт.

Позвоните нам

Facebook

Поиск
Меню
 
Ante > Новости  > Актуально про кримінальну відповідальність за несплату податків

Актуально про кримінальну відповідальність за несплату податків

Значний резонанс в бізнес-середовищі викликало неприйняття ВРУ законопроекту № 3448 «Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно особливостей кримінального провадження в податкових відносинах і питань адміністрування податків і зборів». Прийняття Закону сприяло б зменшенню податкового тиску на бізнес, в першу чергу зі сторони податкової поліції. Законопроектом передбачається збільшити поріг кримінальної відповідальності за несплату податків, а також заборонити заводити кримінальну справу до моменту кінцевого узгодження сум податкових зобов’язань. Кримінальне провадження може порушуватись за результатами податкової перевірки, яка відбувається на 10-ий робочий день після отримання інформації про вручення платнику податкового повідомлення; не пізніше 5-го робочого дня після завершення адміністративного оскарження.
Але на практиці відбувається так, що повістка на допит вручається відразу після завершення податкової перевірки, тому велику роль відіграють певні суб’єктивні фактори. Кримінальне провадження може відбуватися раніше встановлених строків в кількох випадках: передача матеріалів перевірки до завершення процедури адміністративного оскарження; внесення інформації в ЄРДР на основі аналітичного дослідження чи звіту спеціаліста. Причому в останньому випадку буд-які матеріали справи взагалі відсутні, отже, в цьому випадку порушується чинне законодавство і маємо справу з перевищенням службових повноважень.
Основними причинами передчасного початку кримінального провадження є: виконання показників органами податкової поліції: суб’єктивні фактори; забезпечення належних надходжень до бюджету. Саме остання з наведених причин стала основною для не прийняття Законопроекту № 3448, адже в більшості випадків початок кримінального провадження для багатьох платників податків стає рушійною силою для їх сплати до бюджету
Отже, в сучасних економічних умовах прийняття Законопроекту № 3448 є надзвичайно актуальним. Проте кожен самостійно оцінює те, наскільки чесно він готовий вести бізнес.

})(jQuery)