fbpx

Facebook

© 2014

9:00 - 18:00

Мы работаем Пн. - Пт.

Позвоните нам

Facebook

Поиск
Меню
 

Проект Трудового кодексу: основні зміни

Ante > Новости  > Проект Трудового кодексу: основні зміни

Проект Трудового кодексу: основні зміни

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Верховній Раді прийняти проект Трудового кодексу у другому читанні і в цілому. Саме тому пропонуємо розглянути основні зміни, які вноситиме новий Трудовий кодекс.

1) Збільшується кількість днів щорічної відпустки з 24 до 28 днів.

2) Введення гнучкого графіку та дистанційної роботи (на теперішній момент такі працівники працюють за цивільно-правовим договором і на них не поширюється трудове законодавство). Таке нововведення передбачає чітке встановлення результатів та термінів виконання роботи роботодавцем для працівників.

3) Збільшення розміру вихідної допомоги при скороченні (розрахунок суми на основі робочого стажу).

4) Заборона дискримінації у сфері трудових відносин (в залежності від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного і майнового стану тощо). Незаконними є запитання щодо цивільного стану та особистого життя. Також роботодавці будуть зобов’язані у письмовому вигляді обґрунтувати причини, за якими його не прийняли особу на роботу.

5) Розширення соціальних гарантій, зокрема норма відносно захисту материнства розширюється також на категорії «працівників із сімейними обов’язками», до яких відносяться батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки.

6) Розкриття підстав для звільнення людей з ініціативи керівництва. Такою підставою може бути ухилення від обов’язкової профілактичної вакцинації або проходження медогляду.

7) Надання роботодавцям права контролювати робочий процес і виконання працівниками обов’язків, в тому числі з використанням технічних засобів.

8) Обов’язкове оформлення трудових договорів (в ньому чітко фіксуватимуться права і обов’язки сторін та стане менше підстав для трудових спорів в майбутньому). У договорі прописуватимуться гарантії з боку роботодавця щодо забезпечення належних безпечних і здорових умов праці, санітарно-побутових умов, вказувати умови і терміни оплати

9) Розширення кола питань, що регулюються колективними договорами, що дозволить вивчати та обговорювати робочі моменти.

10) Особи на разові або короткострокові роботи оформлятимуться в офіційному порядку через строкові трудові договори. Відповідно до статті 62 проекту Трудового Кодексу за такими договорами наділяють такими ж правами і обов’язками, що і сторони трудового договору, укладеного на невизначений термін. При цьому зміна умов договору, виконання робіт понад норм забороняється без згоди на це працівника.

11) На 30% підвищиться оплата нічної роботи з 22.00 до 6.00 (на даний момент на 20%).

12) У 3-кратному розмірі оплачуватиметься понаднормова праця (на даний момент – у двократному).

13) Випробувальний термін для робочих спеціальностей скоротиться з 3 до 1 місяця (для вагітних відміняється).

14) Обідня перерва встановлюватиметься в межах від 30 хвилин до 2 годин в день.

15) Узаконення коротких брейків співробітникам протягом дня.

new-piktochart_23290440_c4e1533afaf8ff323cd0f9212f1ef43aabecdc0d

Без коментариев

Оставить коментарий

})(jQuery)