fbpx

Facebook

© 2014

9:00 - 18:00

Ми прицюємо Пн. - Пт.

+38 (067) 337-67-17

Зателефонуйте нам

Facebook

Пошук
Меню
 

ЛІКВІДАЦІЯ

Ante > ЛІКВІДАЦІЯ

ЛІКВІДАЦІЯ


Високий рівень конкуренції, на жаль, не гарантує успішний розвиток всіх напрямів діяльності бізнесу в Україні. Тому власникам нерідко доводиться вдаватись до ліквідації організацій. Цей процес більш складний, ніж процес реєстрації – він потребує більше часу та фінансових витрат на оформлення документів. Причина зрозуміла – державі не вигідно втрачати платника податків і, тим паче, списувати його борги. Будьте готові до того, що представники державної влади намагатимуться «затягнути» процес ліквідації. В більшості випадків без допомоги професійного юриста не обійтися.

Ліквідація організаційно-правових форм передбачає повне припинення їх діяльності або внесення кардинальних змін (злиття).

Коли варто задуматись про ліквідацію підприємства або організації?

–Ви досягли поставленої мети, подальша робота організації не має сенсу;

–Бізнес виявився нерентабельним;

–Діяльність організації незаконна в Україні;

–Життєві чи сімейні обставини власника заважають йому продовжувати розвиток організації.

Способи ліквідації організаційно-правових форм

Окрім прямого шляху ліквідації підприємства з повним припиненням діяльності та виключенням з ЄДРПОУ існують альтернативні способи. Юристи компанії «Анте Консалтинг Груп» допоможуть організації продовжити роботу в рамках закону. Частіше за все застосовується повна заміна керівної ланки компанії або вертикальне злиття (перехід до складу більшої організації). Такий спосіб має назву ліквідація правовідносин з організацією. Ще одна альтернатива – зміна юридичної адреси компанії.

Кожне з цих рішень потребує глибоких знань юриспруденції та досвіду в цій сфері. Закони України не є ідеальними, вони мають недоліки та приховані аспекти. Ми допоможемо вирішити проблему ліквідації організації за мінімальний проміжок часу та із найменшою кількістю перевірок державними органами влади. Саме ці перевірки загрожують новими штрафами та оподаткуванням – останній шанс держави отримати від компанії дохід в казну.

Як проходить процес ліквідації організаційно-правових форм?

1.  Прийняття власником компанії добровільного рішення про ліквідацію. Рішення повинно бути зафіксоване документально на спільних зборах учасників та акціонерів. У протоколі зазначаються підняті питання, результати обговорення та голосування щодо ліквідації організації.

2.  Повідомлення Державної реєстраційної служби України про початок ліквідації Вашої компанії протягом трьох днів з моменту прийняття рішення. До письмового повідомлення від всіх учасників додається пакет документів.

3.  Повідомлення податкових органів про припинення діяльності юридичної особи протягом трьох днів після прийняття рішення. Тобто, одночасно з п.2 цього списку.

4.  Повідомити кредиторів про рішення ліквідації та запропонувати їм надіслати вимогу на погашення заборгованості.

5.  Продаж активів підприємства, задоволення потреб кредиторів, розрахунок з учасниками й акціонерами компанії відповідно до їх прав. Сюди ж включено виплату податків, внесків, страхових внесків, єдиного внеску в державний соц.-страх. Представниками ліквідаційної комісії підраховується ліквідаційний баланс підприємства, складається відповідний акт, який повинні завірити власники організації. Акт надсилається до Центру обслуговування платників податків за місцем реєстрації підприємства.

6.  Закриття банківських рахунків підприємства, в тому числі останнього розрахункового рахунку (з якого проводиться розрахунок з кредиторами).

7.  Отримання в податковій службі та пенсійному фонді довідок про відсутність заборгованостей. Підтвердження видаються після детальної перевірки та дійсні протягом двох місяців.

8.  Передача всієї документації компанії у відповідну архівну організацію на довгострокове збереження. Знищення печаток і штампів організації у відповідності до законодавчих норм України (створюється акт для підтвердження).

9.  Внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про припинення діяльності компанії. Подається наступний пакет документів: заповнена реєстраційна карта про проведення ліквідації організації; довідка про відсутність заборгованостей податковій службі та пенсійному фонду; довідка з архівної організації про прийняття документації Вашої компанії.

Після внесення організації в реєстр голова ліквідаційної комісії отримує відповідне документальне підтвердження.

Як бачите, процес довготривалий і тернистий, але ми можемо його прискорити. Команда досвідчених та висококваліфікованих юристів готові до роботи.

Ми пропонуємо ліквідацію бізнесу «під ключ»:

1.  Первинна консультація з вибором стратегії роботи, роз’яснення нюансів спілкування з органами державної влади;

2.  Повідомлення всіх інстанцій про наміри ліквідації організації;

3.  Спілкування з кредиторами;

4.  Підготовка всієї необхідної документації та подача її на розгляд у відповідні організації.


})(jQuery)